Chystáte si dať vyrobiť produkt pod vlastnou značkou v Číne ? Toto by ste mali vedieť

Čínska exportná sila je jedna z najsilnejších exportných globálnych síl na svete. Čínsky výrobný potenciál rok čo rok rastie a to aj vďaka technologickým inováciám ktoré sú v tejto krajine na raketovom vzostupe. Už dávno neplatí v minulosti globálne zaužívaný pojem ,, Vyrobené v Číne = nekvalitné“. Takisto dlhšiu dobu nemôžeme hovoriť o všetkých výrobkoch z Číny ako o falzifikátoch značiek z Európskeho alebo z USA trhu. Môžeme to vidieť na príklade čínskych technologických gigantoch ktorý sú na našom trhu nejaký čas etablovaný ( napríklad pri výrobcoch mobilných smart telefónov). Samozrejme Čínsky trh je veľmi rozmanitý a preto sa nedá nič generalizovať ale v súčasnosti môžeme sledovať trend vzostupu čínskych firiem ktoré, prinášajú vlastné produkty.

Výroba tovaru na mieru OEM

Skratka OEM –  Original Equipment Manufacturer je obchodný termín ktorý označuje výrobcu koho výrobok je predávaný a propagovaný pod inou obchodnou značkou. Tento typ výroby využíva celá rada európskych a amerických značiek na výrobu komponentov do svojich zariadení ale aj kompletného produktu. Pre vás tento pojem znamená že, si môžete vybrať ľubovoľný produkt zo škály ponuky výrobcu ktorý vám po splnení množstevných kritérii vyrobí pod vašou značkou prípadne upraví detaily podľa vašich požiadaviek. Kvalita takéhoto výrobku a vaša celková spokojnosť sním závisí hlavne na vašich rozhodnutiach , prečo ? To si vysvetlíme v nasledujúcich bodoch.

  • Zadefinovanie vašich požiadaviek

Ešte predtým ako sa rozhodnete pre OEM výrobu si musíte jasne ujasniť čo od produktu očakávate, aké bude mať produkt využitie ( pre firemnú spotrebu( napríklad reklamné predmety) alebo bude produkt určený do predaja, poprípade iné) a aká je vami požadovaná kvalita

  • Výber vhodného výrobcu

Výber vhodného výrobcu je kľúčovým aspektom k vašej spokojnosti. Bude vám dodané to čo ste si objednali ? Kedy to bude doručené ? Toto sú otázky ktoré by ste mali mať zodpovedané ešte predtým ako zahájite proces výroby. Veľa výrobcov vám nasľubuje aj nemožné len aby ste si u nich objednali výrobu . Vedeli ste že až 80% Ázijských spoločností ktoré ponúkajú svoje produkty cez známe portály nie sú výrobcovia ale iba subdodávatelia, obchodníci ?

Naše skúsenosti a miestne kontakty eliminujú akékoľvek pochybnosti pri výbere vhodného výrobcu.

  • Vyjednanie ceny, kvality, platobných podmienok

Chcete lepšiu cenu za dobrú kvalitu ? Nechcete za celú výrobu platiť vopred ?

Náš tým ľudí vie veľmi dobre kedy je nízka cena na úkor kvality a zároveň kedy je cena prehnane vysoká. Takisto vám dokážeme zabezpečiť aby ste za tovar neplatili plnú sumu ešte pred zahájením výroby.

  • Kontrola tovaru

Ešte pred zostatkovou úhradou za tovar by ste si tovar mali skontrolovať , so zaplateným chybným tovarom ktorý sa už nachádza vo vašej spoločnosti neurobíte nič.

Na to aby bol vami objednaný tovar 100% podľa vašich predstáv používame dva nástroje –

1.Ešte pred zahájením výroby necháme vyhotoviť výrobnú vzorku ktorú vám dodáme aby ste mali 100% istotu ako bude vyzerať to čo ste si objednali.

2.Do fabriky kde sa nachádza vyrobený tovar pošleme nášho  miestneho kontrolóra ktorý skontroluje či je všetko podľa dohodnutých podmienok. Pokiaľ sa vyskytne nejaká chyba komunikujeme s výrobcom jej odstránenie. Toto všetko sa udeje ešte pred zapletením zostatkovej sumy za tovar ( väčšinou 70% ceny ).

Ak máte záujem ušetriť svoj čas a peniaze, neváhajte nás osloviť s požiadavkou o nezáväznú cenovú ponuku.